Moje rekomendacje

Dariusz Rekosz poleca…

Skrawki

Autor: Krystyna Sienkiewicz
Wyd.: Prószyński Media, 2016

Ta książka jest prawie albumem. Prawie, bo oprócz megaunikatowych fotografii i rysunków, zawiera także trafnie spuentowane opisy skrawków życia Krystyny Sienkiewicz. Z okładki dowiecie się, że: „nie jest to biografia aktorki, lecz opowieść o kobiecie, która pokazuje na swoim przykładzie, jak wygramolić się z życiowych – zdrowotnych czy sercowych – tarapatów.”

Poruszają archiwalne zdjęcia, ale i współcześnie wykonane ilustracje codziennego życia pani Krystyny. Porusza jej miłość do potrzebujących ludzi, chorych dzieci i niechcianych zwierząt. Poruszają pamiętnikowe zapiski, które czyta się z zapartym tchem tak samo zresztą, jak i resztę książki. Zeskanowane oryginały listów, prywatna korespondencja, osobiste zapiski – i wszystko to zebrane w wartą każdych pieniędzy publikację. Pachnąca cynamonową szarlotką, domowym winem i przesiąknięta… znakomitym poczuciem humoru, za który uwielbiamy panią Krystynę.

Wydana w twardej oprawie, ze znakomitym składem oraz wygodną do czytania czcionką – może być zarówno odskocznią od szarego życia, jak i prezentem dla kogoś, kto pamięta aktorkę chociażby z Kabaretu Olgi Lipińskiej. Moja ulubiona rola Krystyny Sienkiewicz? Było ich całe mnóstwo. W „Rzeczpospolitej babskiej”, w „Lekarstwie na miłość”, w „Motodramie”. A nawet w komediowych serialach, takich jak „Graczykowie”. Czytajcie i oglądajcie. To wyjątkowe „Skrawki”…