Moje rekomendacje

Dariusz Rekosz poleca…

Dla dorosłych

Autor: Boris Akunin
Wyd.: Replika, 2018

Minipowieści „Operacja Tranzyt” oraz „Batalion Aniołów” znalazły się w piątym (i niestety ostatnim) tomie fenomenalnego cyklu Borisa Akunina, zatytułowanego „Bruderszaft ze śmiercią”. Gwoli przypomnienia – całość rozgrywa się ponad sto lat temu – najpierw w carskiej, a później już w leninowskiej Rosji.

Czytaj dalej...

Autor: Boris Akunin
Wyd.: Replika, 2017

„W ciemnym zaułku, na który wychodziło tajne przejście z palarni, czekało dwóch tajniaków. Konusa, który wyskoczył z bramy, chwycili pod ręce, poobracali, poprzewracali i kopnęli w tyłek. Nie był im do niczego potrzebny. Z ciemnego korytarzyka, sapiąc i tupiąc, nadciągała zdobycz o wiele większego kalibru.

Czytaj dalej...

Autor: Boris Akunin
Wyd.: Replika, 2017

Nie, nie i jeszcze raz nie! Nie mogę pogodzić się z tym, że minipowieści Borisa Akunina, zawarte w cyklu „Bruderszaft ze śmiercią” kończą się tak szybko! Czyta się to z prawdziwą przyjemnością, chociaż przygody bohaterów osadzone są ponad sto lat temu – w realiach carskiej Rosji i zawirowaniach ówczesnej Europy.

Czytaj dalej...

Autor: Boris Akunin
Wyd.: Replika, 2016

„Latający słoń” oraz „Dzieci Księżyca” to dwie kolejne powieści, które znalazły się w drugim tomie fenomenalnego cyklu sensacyjno-szpiegowskiego, autorstwa Borisa Akunina, zatytułowanego „Bruderszaft ze śmiercią”. Tym razem polski wydawca wybrał czerwony kolor okładki, jakby chciał zasugerować, że wewnątrz znajdziemy megakrwiste historie, w których trup ściele się gęsto.

Czytaj dalej...

Autor: Boris Akunin
Wyd.: Replika, 2015

Perełka! Pierwszy tom (jak i cztery pozostałe) znakomitej powieści-filmu czyta się jednym tchem. Nie dziwi nic, skoro autorem jest znany i uznany rosyjski pisarz (gruzińskiego pochodzenia) Boris Akunin. W pierwszej części swojego bestselerowego cyklu zamieścił dwie integralne opowieści: „Młokos i diabeł” oraz „Cierpienie złamanego serca”.

Czytaj dalej...

Autor: Ewa Wachowicz
Wyd.: ProMiss, 2005

Istnieje takie nieoficjalne stwierdzenie, że autor książek wkłada do swojego pierwszego dzieła wszystko, co najlepsze. Najświeższe pomysły, najzabawniejsze historie, najbardziej sensacyjne informacje, a nawet… całe swoje serce.

Czytaj dalej...

Autor: Marcin Rychcik
Wyd.: Axis Mundi, 2019

Palce lizać i… nie tylko! „Małżowina”, „Kuracja”, „Wesele”, „Dom zły”, „Róża”, „Drogówka”, „Pod mocnym aniołem”, „Wołyń”, „Kler” – co łączy te niesamowite filmy? Reżyserem wszystkich jest Wojciech Smarzowski. I wszystkie one znalazły swoje miejsce w rekomendowanej książce.

Czytaj dalej...

Autor: Jonasz Kofta
Wyd.: Prószyński Media, 2019

Gdy zajrzałem do środka tej książki, to co kilka kartek powtarzałem: „znam to… to też… i to także”. Bo któż z Was nie słyszał tych kawałków? „Naprawdę jaka jesteś, nie wie nikt” („Jej portret”), „To była Blondynka, ten kolor włosów tak zwą” („Wakacje z blondynką”) czy chociażby „Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej” („Śpiewać każdy może”).

Czytaj dalej...

Autor: Robert Makłowicz
Wyd.: Wysoki Zamek, 2015

Nie jest kucharzem – jest hobbystą. W jego żyłach płynie krew nie tylko polska, ale także – ormiańska, ukraińska, austriacka i węgierska. Z pełnym przekonaniem twierdzi, że nie istnieje coś takiego, jak „kuchnia narodowa”. Tradycyjny polski schabowy? Bigos? A może gołąbki w sosach różnych?

Czytaj dalej...