Moje rekomendacje

Dariusz Rekosz poleca…

Dla dorosłych

Autor: Dariusz Rekosz
Wyd. Tandem, 2021
na motywach serii Maurice’a Leblanca

Jest zielona i pięknie pachnie!
I wcale nie mam tu na myśli sałaty, kapusty czy walizki wypchanej dolarami. Mowa o mojej najnowszej książce zatytułowanej „Złodziej kontra bandyta”, a pochodzącej z wyjątkowo sympatycznego cyklu – „Arsene Lupin – dżentelmen-włamywacz”.

Czytaj dalej...

Autor: Dariusz Rekosz
Wyd. Tandem, 2021
na motywach serii Maurice’a Leblanca

Wszyscy lubimy rozwiązywać zagadki!

Zwłaszcza te o niepowtarzalnym klimacie lub związane z wyjątkową postacią. Taką postacią jest dla mnie Arsene Lupin, którego perypetie poznałem bardzo dawno temu dzięki serialowi telewizyjnemu, zrealizowanemu z myślą o dorosłych.

Czytaj dalej...

Autor: Ewa Wachowicz, Marek Bartosik
Wyd.: Znak, 2020

„Miss i cała reszta” – taki podtytuł nosi pierwsza (i chyba jak można się spodziewać – jedyna) biografia Ewy Wachowicz. I koniecznie muszę rozpocząć od notki, która znalazła się na „plecach” okładki. A mianowicie: „Jedyna miss, którą potraficie wymienić z imienia i nazwiska.

Czytaj dalej...

Autor: Boris Akunin
Wyd.: Replika, 2018

Minipowieści „Operacja Tranzyt” oraz „Batalion Aniołów” znalazły się w piątym (i niestety ostatnim) tomie fenomenalnego cyklu Borisa Akunina, zatytułowanego „Bruderszaft ze śmiercią”. Gwoli przypomnienia – całość rozgrywa się ponad sto lat temu – najpierw w carskiej, a później już w leninowskiej Rosji.

Czytaj dalej...

Autor: Boris Akunin
Wyd.: Replika, 2017

„W ciemnym zaułku, na który wychodziło tajne przejście z palarni, czekało dwóch tajniaków. Konusa, który wyskoczył z bramy, chwycili pod ręce, poobracali, poprzewracali i kopnęli w tyłek. Nie był im do niczego potrzebny. Z ciemnego korytarzyka, sapiąc i tupiąc, nadciągała zdobycz o wiele większego kalibru.

Czytaj dalej...

Autor: Boris Akunin
Wyd.: Replika, 2017

Nie, nie i jeszcze raz nie! Nie mogę pogodzić się z tym, że minipowieści Borisa Akunina, zawarte w cyklu „Bruderszaft ze śmiercią” kończą się tak szybko! Czyta się to z prawdziwą przyjemnością, chociaż przygody bohaterów osadzone są ponad sto lat temu – w realiach carskiej Rosji i zawirowaniach ówczesnej Europy.

Czytaj dalej...

Autor: Boris Akunin
Wyd.: Replika, 2016

„Latający słoń” oraz „Dzieci Księżyca” to dwie kolejne powieści, które znalazły się w drugim tomie fenomenalnego cyklu sensacyjno-szpiegowskiego, autorstwa Borisa Akunina, zatytułowanego „Bruderszaft ze śmiercią”. Tym razem polski wydawca wybrał czerwony kolor okładki, jakby chciał zasugerować, że wewnątrz znajdziemy megakrwiste historie, w których trup ściele się gęsto.

Czytaj dalej...

Autor: Boris Akunin
Wyd.: Replika, 2015

Perełka! Pierwszy tom (jak i cztery pozostałe) znakomitej powieści-filmu czyta się jednym tchem. Nie dziwi nic, skoro autorem jest znany i uznany rosyjski pisarz (gruzińskiego pochodzenia) Boris Akunin. W pierwszej części swojego bestselerowego cyklu zamieścił dwie integralne opowieści: „Młokos i diabeł” oraz „Cierpienie złamanego serca”.

Czytaj dalej...

Autor: Ewa Wachowicz
Wyd.: ProMiss, 2005

Istnieje takie nieoficjalne stwierdzenie, że autor książek wkłada do swojego pierwszego dzieła wszystko, co najlepsze. Najświeższe pomysły, najzabawniejsze historie, najbardziej sensacyjne informacje, a nawet… całe swoje serce.

Czytaj dalej...