Moje rekomendacje

Dariusz Rekosz poleca…

Dla młodzieży

Autor: Boris Akunin
Wyd.: Replika, 2018

Minipowieści „Operacja Tranzyt” oraz „Batalion Aniołów” znalazły się w piątym (i niestety ostatnim) tomie fenomenalnego cyklu Borisa Akunina, zatytułowanego „Bruderszaft ze śmiercią”. Gwoli przypomnienia – całość rozgrywa się ponad sto lat temu – najpierw w carskiej, a później już w leninowskiej Rosji.

Czytaj dalej...

Autor: Boris Akunin
Wyd.: Replika, 2017

„W ciemnym zaułku, na który wychodziło tajne przejście z palarni, czekało dwóch tajniaków. Konusa, który wyskoczył z bramy, chwycili pod ręce, poobracali, poprzewracali i kopnęli w tyłek. Nie był im do niczego potrzebny. Z ciemnego korytarzyka, sapiąc i tupiąc, nadciągała zdobycz o wiele większego kalibru.

Czytaj dalej...

Autor: Boris Akunin
Wyd.: Replika, 2017

Nie, nie i jeszcze raz nie! Nie mogę pogodzić się z tym, że minipowieści Borisa Akunina, zawarte w cyklu „Bruderszaft ze śmiercią” kończą się tak szybko! Czyta się to z prawdziwą przyjemnością, chociaż przygody bohaterów osadzone są ponad sto lat temu – w realiach carskiej Rosji i zawirowaniach ówczesnej Europy.

Czytaj dalej...

Autor: Boris Akunin
Wyd.: Replika, 2016

„Latający słoń” oraz „Dzieci Księżyca” to dwie kolejne powieści, które znalazły się w drugim tomie fenomenalnego cyklu sensacyjno-szpiegowskiego, autorstwa Borisa Akunina, zatytułowanego „Bruderszaft ze śmiercią”. Tym razem polski wydawca wybrał czerwony kolor okładki, jakby chciał zasugerować, że wewnątrz znajdziemy megakrwiste historie, w których trup ściele się gęsto.

Czytaj dalej...

Autor: Boris Akunin
Wyd.: Replika, 2015

Perełka! Pierwszy tom (jak i cztery pozostałe) znakomitej powieści-filmu czyta się jednym tchem. Nie dziwi nic, skoro autorem jest znany i uznany rosyjski pisarz (gruzińskiego pochodzenia) Boris Akunin. W pierwszej części swojego bestselerowego cyklu zamieścił dwie integralne opowieści: „Młokos i diabeł” oraz „Cierpienie złamanego serca”.

Czytaj dalej...

Autor: Ewa Wachowicz
Wyd.: ProMiss, 2005

Istnieje takie nieoficjalne stwierdzenie, że autor książek wkłada do swojego pierwszego dzieła wszystko, co najlepsze. Najświeższe pomysły, najzabawniejsze historie, najbardziej sensacyjne informacje, a nawet… całe swoje serce.

Czytaj dalej...

Autor: Chad Orzel
Wyd.: Prószyński Media, 2019

Temat jak najbardziej poważny, a tu na plecach książki takie oto cuda: „Czy teoria względności może być pomocna podczas ścigania wiewiórek? Czy uciekający zając staje się krótszy, a dla uganiającego się za nim psa czas zwalnia swój bieg?

Czytaj dalej...

Autor: Henryk Jerzy Chmielewski
Wyd.: Prószyński Media, 2019

Wydawać by się mogło, że byli już wszędzie i, że brali udział we wszystkich najdonioślejszych wydarzeniach ogólnoświatowej historii powszechnej. Mało tego, że spenetrowali także kosmos, że przemierzyli ziemskie czeluście w poszukiwaniu geologicznych skarbów, a nawet, że odwiedzili… Wyspy Nonsensu (i to dwukrotnie).

Czytaj dalej...

Autor: Alfred S. Posametier, […]
Wyd.: Prószyński Media, 2019

Chociaż na okładce widnieją cztery nazwiska, to nie łudźmy się – największy wkład w powstanie tej pozycji miał pierwszy z autorów, czyli Alfred Posamentier. To jeden z najbardziej ulubionych przeze mnie autorów książek popularno-naukowych.

Czytaj dalej...